Zašlete nám
půdorys prostoru,
uděláme vám
návrh kuchyně.

Úvod  » kuchyně  » co by vás mohlo zajímat  » rady a tipy

RADY A TIPY

Ergonomie

Ergonomie

Kuchyň lze přizpůsobit tak, aby vám maximálně vyhovovala. Uzpůsobte výšku pracovní plochy výšce postavy pomocí Vámi zvolené výšky soklu. Vhodným rozmístěním kuchyně a jednotlivých pracovních zón usnadníte Vás pohyb v prostoru.

Funkční zóny

Funkční zóny kuchyně

 Varné, mycí a přípravné centrum. Vhodným zvolením návaznosti těchto zón a velikostí pracovní plochy mezi nimi dosáhnete opravdu praktické a funkční kuchyně.

Jak zvětšit malý prostor

Jak zvětšit malý prostor 

Máte malý prostor na plánování kuchyně? Pořiďte si světlou lesklou kuchyň, která tento prostor opticky zvětší!

Jak na osvětlení

Jak na osvětlení

Vhodné a dostatečné osvětlení je v kuchyni velmi důležité. Velmi praktické je osvětlení umístěné nad pracovní deskou. Světelné prvky lze vnést i do prostoru uvnitř skříněk, pod sokly a jako součást jednotlivých polic.

Jaké zvolit kování na pojezdy

Jaké zvolit kování na pojezdy

Dojížděcí mechanismus od firmy Hettich se stabilním plynulým chodem - to nejlepší na trhu. Co nejvíce využíváme možnosti navrhnout jako spodní skřínky celovýsuvné systémy, díky kterým získáte jednak přehled nad obsahem skříněk, ale také je veškerý obsah zásuvky snadno v dosahu. Už nemusíte v kleče lovit hrnce z nejzazšího rohu policové skříně!

Jak a kde skladovat víno

Jak a kde skladovat víno

Skladujte víno stylově v regálech, nebo přímo ve vinotékách, které víno uchovávají v takové kvalitě, jakou si zaslouží.

JAK NA INŽENÝRSKÉ SÍTĚ V KUCHYNI

Voda a odpad

Voda a odpad  

Všechny instalace (voda, odpad, el. zásuvky) musí být umístěny v prostoru dřezové skříňky přímo pod dřezem, nikoli za myčkou. Myčka nádobí se napojí na vývody pod dřezem. Přidáním ventilu napojeného na studenou vodu, se rozdělí přívod vody do baterie a do myčky. Odpad se pak musí svést do sifonu dřezu.

Kam umístit zásuvky a vypínače

Kam umístit zásuvky a vypínače

Praktické je využít pracovní zásuvky umístěné v obložení nad pracovní deskou, které jsou nejčastěji ve výšce cca 125 cm nad podlahou. Elektrická zásuvka by neměla být v bezprostřední blízkosti varné desky a dřezu.

Odpadkový koš na tříděný odpad

Odpadkový koš na tříděný odpad

Velmi praktické je umístit koš pod dřezem, kde čistíme zeleninu a připravujeme jídlo, odpadky proto nemusíme nikam nosit, při otevření dřezové skřínky nám koš jednoduše vyjede, roztřídíme odpad do jednotlivých nádob a poté jednoduše celou skřínku i s košem zavřeme. Jednotlivé plastové nádoby jsou vyjímatelné a jejich množství i objem si můžete individuálně zvolit z naší nabídky.

Jak na pěstování rostlin v kuchyni

Jak na pěstování rostlin v kuchyni

I uvnitř domova v kuchyni můžeme díky kvalitní zemině a květináči pěstovat čerstvé bylinky. Květináče s rostlinami lze zajímavě zakomponovat do prostředí kuchyně využitím bylinkovníku - boxu na bylinky, který Vám navrhneme jako součást kuchyně v dekoru jaký si zvolíte.

Drtiče

Drtiče

Problém likvidace organických zbytků jídla, slupek, skořápek, staré pečivo, pecky z ovoce, rybích a kuřecích kostí a dalších zbytků může vyřešit instalace drtiče odpadu, který se umístí do prostoru dřezové skřínky pod dřez, odkud je tento rozdrcený odpad odveden do kanalizace.

Jak na úložný prostor v malé kuchyni

Jak na úložný prostor v malé kuchyni

Úložný prostor v malé kuchyni můžeme získat použitím úložných prvků, kterými jsou například nástavcové skřínky, soklové zásuvky, či rohové skříně.

Jak mít přehled

Jak mít přehled

Pro lepší přehled a snazší udržování pořádku a řádu v kuchyni používejte vnitřní pořadače, boxy, zarážky, dózy.

Jakou podlahu do kuchyně

Jakou podlahu do kuchyně

Zvolte materiál dostatečně odolný a jednoduchý na údržbu, klasickou volbou je keramická dlažba, která je vhodná pro podlahové vytápění, ale můžete zvolit jakoukoli- lamino, vinil, plovoucí podlahu, dřevo, či kámen.

Prostředí v kuchyni

Prostředí v kuchyni

Odsavače par mají vliv na prostředí, vlhkost a čistotu v kuchyni. Digestoř spolu s vlhkostí odvádí i tuky a prach, který vzniká při práci v kuchyni. Pro kvalitní prostředí je třeba dbát i na dostatek přirozeného světla, přirozené větrání místnosti a čistotu. Při projektování kuchyně dbáme i na snadnou údržbu kuchyňských ploch.CHCI NÁVRH A CENU +420 601 164 556NAVŠTIVTE NÁS

facebook    google plus    you tube

1991 - 2021 © Beneš nábytek - kuchyně | www.benesnabytek.cz