Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Tel.: +420 601 164 556        E-mail: obchod@benesnabytek.cz

 

Úvod  » kuchyně  » blog  » kuchyně do stropu

Kuchyně do stropu jako součást obývacího pokoje

Mnoho zákazníků preferuje minimalizovat nevyužitý prostor mezi stropem a nábytkem, což je běžné u standardního uspořádání kuchyně. Tento faktor může být důležitý i z důvodu, že nedostupný prostor nad skříněmi vyžaduje častější údržbu. Kuchyně přesahující až ke stropu řeší tento problém. Je však důležité si uvědomit, že skříňky nelze připevnit přímo k stropu, je třeba počítat s manipulační mezerou 25 až 30 mm pro závěsný systém horních skříněk, který zároveň vyrovnává možné nerovnosti stropu. Jak tento koncept vypadá v interiéru, lze vidět v uvedené realizaci. Doporučujeme konzultovat s designéry ve studiu Beneš nábytek, kteří vám podrobně vysvětlí a precizně naplánují kuchyni až ke stropu.

Luxusni_kuchyne_dyha_benesnabytek-02.jpg (211 KB)

Kuchyně do stropu jako součást obývacího pokoje

 

Společně se podíváme, jak může vypadat kuchyně až ke stropu. Designérka Pavla Kroupová ze studia Nolte navrhla ideální řešení prostoru, kde celá jedna stěna slouží jako prostor pro kuchyň až ke stropu. Díky tomu získal zákazník spoustu úložného prostoru. Varná zóna včetně dřezu je šikovně umístěna na hlavní stěně, což poskytuje velký pracovní prostor na ostrůvku. Ostrůvek, na kterém je umístěný pouze barový pult, působí velmi čistě a elegantně.

Ostrůvek v jedné linii s jídelním stolem 

 

Díky tomu, že nebylo třeba umisťovat vaření ani mytí na ostrůvek, jsme mohli vytvořit kompaktnější design, který přesto nabízí dostatek místa pro vaření i pro barový pult, ideální například na ranní snídaně. V jedné linii se nám podařilo umístit i kulatý jídelní stůl se třemi židlemi, což vytváří plynulý průchod a opticky odděluje prostor, zároveň dodává lehkost a vzdušnost celému interiéru.

 

Luxusni_kuchyne_dyha_benesnabytek-06.jpg (208 KB)

Luxusni_kuchyne_dyha_benesnabytek-17.jpg (190 KB)

Obývací stěna v jedné harmonii s kuchyní

 

Obývací prostor byl navržen s jemným citem pro jednoduchost a eleganci. Pod televizí se elegantně vynořuje skříňka, harmonizující s designem kuchyně. Klientka pak dokončila atmosféru prostoru pomocí nádherné tapety, která oživila celou stěnu, a vkusnými doplňky, které vytvářejí dojem tepla a pohodlí.

Použité materiály v interiéru

 

Většina kuchyně pochází od našeho dodavatele Nolte, s dvířky s pravou strukturou štuku Portland 403, které máme ve třech odstínech. Tyto dvířka mají reálný štuk, což jim dodává vysokou odolnost a originální hloubkovou strukturu. Zbylá část kuchyně je z naší vlastní výroby, s dýhovanými dvířky, které nabízíme v různých provedeních dýhy a barevných odstínech. Jako pracovní desku jsme zvolili keramickou desku DEKTON X GLOSS KHALO STONIKA, která se vyznačuje mimořádnou odolností.

Luxusni_kuchyne_dyha_benesnabytek-14.jpg (180 KB)


logo-zapati.png (9 KB)

 

Beneš nábytek s.r.o.

 

Otavská 1453

 

370 11 České Budějovice

 

IČ: 28106059, DIČ: CZ28106059

 

 

 

Kontakt:

 

Tel.: +420 601 164 556

 

E-mail: obchod@benesnabytek.cz

 

Otevírací doba:

 

PO - PÁ: 8:00-18:00 hod

 

SO, NE: ZAVŘENO