Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Tel.: +420 601 164 556        E-mail: obchod@benesnabytek.cz

 

Úvod  » kuchyně  » blog  » jak na novou kuchyň

Jak na novou kuchyň s Benešem

Stručný průvodce výběrem kuchyně vašich snů!

Plánování nové kuchyně je vzrušující, ale zároveň také poměrně náročný proces. Naštěstí naše kuchyňská studia vám jej značně ulehčí. Beneš nábytek je tu pro vás - pomůžeme vám na každém kroku, od prvotního nápadu až po finální montáž kuchyně a instalaci spotřebičů.

Načerpejte inspiraci

Načerpejte dostatek inspirace a najděte si svůj styl

 

Hledáním inspirace vše začíná. Máte svůj osobitý a zcela výjimečný sty? Nebo se necháte inspirovat? Podívejte se na sociální sítě, jako je Pinterest či Instagram, projděte si tištěné magazíny o bydlení a vytvořte si vlastní moodboard oblíbených designů. Anebo ještě lépe – navštivte kuchyňská studia Beneš nábytek v Praze a Českých Budějovicích. U nás najdete spoustu inspirace i cenných rad.

Preferujete tradiční rustikální, skandinávský nebo industriální styl? Nebo spíše vás oslovují moderní trendy? Máte rádi teplé barvy, nebo naopak zbožňujete chladný minimalismus? Každý styl má své specifické designové prvky, kresby, barevné kombinace a materiály. Vyberte ten, který nejlépe vyjadřuje vaši osobnost a zapadá do celkového vzhledu vašeho domova.

Promyslete rozvržení prostoru a tvar kuchyně

Zvažte velikost a tvar vaší kuchyně. Rozhodněte se, zda chcete klasickou kuchyň, kuchyň ve specifickém tvaru, s ostrůvkem či bez. Přemýšlejte o toku práce a umístění hlavních prvků – pracovní desky, dřezu, sporáku a lednice. Myslete na to, že vaše nová kuchyň musí být nejen krásná, ale také maximálně praktická. 

Vaše nová kuchyň může mít jednoduchý a přímý tvar, tvar L, dnes velmi oblíbený typ rohových kuchyní, nebo tvar U, který často vyhledávají nejnáročnější zákazníci. Specifickým řešením je pak tvar kuchyně G, kdy se k hlavní části kuchyně ještě napojuje samostatný barový pult.

Vybírejte pečlivě materiály a povrchy

 

Při výběru materiálů myslete na estetiku, ale také na praktičnost a údržbu. Výběr pracovní desky je také zásadní – žula, křemen, laminát, nebo umělý kamen mají každý své výhody i nevýhody. Kvalitní deska poskytuje pevnost a odolnost vůči poškrábání a vysokým teplotám. Dřevěné povrchy přidávají teplo a útulnost, zatímco sklo a nerezová ocel jsou elegantní a snadno se čistí. 

Vybírejte pečlivě materiály

Skříňky a zásuvky z masivního dřeva či laminátu nabízejí různé úrovně životnosti a nutnosti o ně pečovat. Povrchy by měly být snadno čistitelné a odolné vůči vlhkosti a mastnotě, což je klíčové z hygienického i estetického hlediska. Výběr správných materiálů a povrchů zajišťuje dlouhou životnost kuchyně a pohodlí při jejím každodenním používání.

Nepodceňujte funkčnost

Nepodceňujte funkčnost a dostatek úložných prostorů

 

Vaše nová kuchyně musí být nejen krásná, ale také pohodlná a praktická pro každodenní používání. Myslíte na ergonomii, abyste měli vždy vše potřebné po ruce, uspořádejte si skříňky a spotřebiče tak, aby musel být váš pohyb po kuchyní vždy efektivní a co nejmenší.  

Říká se, že úložného prostoru není nikdy dost. Promyslete, kolik jej vlastně budete potřebovat. Chcete raději, aby jednotlivé nádobí a náčiní bylo vidět, nebo naopak chcete jej mít schované, ale přesto po ruce? Nakombinujte různé typy skříněk, šuplíků a otevřených polic, abyste maximálně využili dostupný prostor.

Investujte do kvalitních spotřebičů

Moderní kuchyňské spotřebiče usnadňují práci při vaření, mytí nádobí i při dalších činnostech spojených s přípravou pokrmů. Ať už jde o indukční varnou desku, samočisticí troubu, výkonnou myčku nádobí nebo chytrou lednici, vyžadujte opravdovou kvalitu a špičkové moderní technologie, které zvýší komfort ve vaší kuchyni.

Zvažte spotřebiče s nízkým odběrem energie a úspornou spotřebou vody. Pomůžete tak nejen životnímu prostředí, ale i své peněžence. V kuchyňských studiích Beneš nábytek najdete obrovský výběr kuchyňských spotřebičů od renomovaných světových výrobců, jako je Gaggenau, Bora, Miele, Siemens nebo Liebherr.

Kvalitní spotřebiče

Spolupracujte s odborníky

 

Kuchyňská studia Beneš nábytek nabízejí odborné konzultace, které vám pomohou sladit všechny prvky vaší nové kuchyně. Naši designéři mají bohaté zkušenosti a pomohou vám vyhnout se běžným chybám a poradí vám s výběrem, aby vaše nová kuchyně byla nejen podle vašich představ, ale i maximálně funkční.

 

Rádi vám připravíme 3D návrh s cenovou kalkulací zdarma. Svou vysněnou kuchyň tak můžete vidět ještě předtím, než začne její realizace. Díky dlouholeté spolupráci s německými dodavateli vám doporučíme jen to nelepší, co současný trh v oboru nabízí.

Nechte montáž kuchyně odborníkům

 

Vaše nová kuchyň je připravena. Opravdu si chcete vše zajistit po vlastní ose? Není lepší přenechat tuto práci profesionálům? Bezpečná doprava a následná odborná montáž zaručí bezchybný a rychlý proces bez zbytečných starostí. Jedině zkušený tým montážníků se postará o to, aby byla instalace všech komponentů, jako jsou skříňky, pracovní desky i jednotlivé spotřebiče a jejich napojení, opravdu precizní a maximálně bezpečné. Kvalitní dodavatel by vám zároveň měl poskytnout záruku na všechny dodané produkty i maximální servisní podporu. Díky tomu budete mít jistotu, že vám vaše nová kuchyně bude bezchybně sloužit mnoho let.


logo-zapati.png (9 KB)

 

Beneš nábytek s.r.o.

 

Otavská 1453

 

370 11 České Budějovice

 

IČ: 28106059, DIČ: CZ28106059

 

 

 

Kontakt:

 

Tel.: +420 601 164 556

 

E-mail: obchod@benesnabytek.cz

 

Otevírací doba:

 

PO - PÁ: 8:00-18:00 hod

 

SO, NE: ZAVŘENO